Listwy polistyrenowe przypodłogowe - jak wybrać?

Listwa przypodłogowa z polistyrenu jest ciekawym elementem wykończenia, który nieprzypadkowo cieszy się sporym zainteresowaniem. Produkty tego rodzaju są atrakcyjne pod względem zastosowań, a także ceny. Jak zatem dobrze wybrać listwę?

Listwy polistyrenowe - dlaczego warto?

Listwy przypodłogowe polistyrenowe są ciekawym elementem wykończenia. Umieszcza się je na złączeniu ściany z podłogą. Dzięki temu można uzyskać estetyczny efekt wizualny, co często jest bardzo istotne, ponieważ w danym miejscu mogą występować np. nierówności. Co więcej, w listwie można również ukryć przewód (w zależności od modelu), dzięki czemu nie będzie on z zewnątrz widoczny. Poza tym listwy przypodłogowe polistyrenowe są wyjątkowo atrakcyjne pod względem ceny - ich koszt jest bardzo niski, a użyteczność wysoka. Do tego nie da się zapominać o prostym montażu, ponieważ produkt wystarczy przykleić w wybranym miejsc. Na rynku można znaleźć sporo wariantów listew, dlatego można dopasować je do osobistych preferencji czy stylistyki wnętrza swojego mieszkania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie listew polistyrenowych?

Przede wszystkim warto wybierać listwy polistyrenowe przypodłogowe sprawdzonego pochodzenia. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wybrany produkt będzie miał odpowiednie właściwości. Warto także dopasować wygląd listwy do wystroju pomieszczenia - zdobione modele o zmiennej strukturze nie sprawdzą się, np. w minimalistycznych wnętrzach. Zalecamy także określić, czy listwa ma ukryć przewód (np. od Internetu). Wtedy należy zaopatrzyć się w produkt z wyżłobionym kanałem. Kolorystyka listwy nie jest nader istotna, ponieważ polistyren można łatwo pomalować.

Listwy polistyrenowe - cechy charakterystyczne?

Czym więc charakteryzuje się dobra listwa przypodłogowa? Polistyren jest materiałem, który jest odporny na czynniki zewnętrzne. Oznacza to, że produkty z niego wykonane nie zostaną zniszczone przez wilgoć. To nie wszystko, ponieważ dzięki tej cesze listwy są łatwe w utrzymaniu czystości - wystarczy je przetrzeć ściereczką. Mimo niskiej wagi i ceny, są wyjątkowo wytrzymałe, a więc mogą skutecznie spełniać swoje zadanie przez długi czas. Listwy polistyrenowe najczęściej mają biały kolor, dlatego łatwo się je maluje. Nadają się do każdego rodzaju podłogi. Omawiane produkty nie są natomiast bardzo elastyczne, ale są za to proste w obróbce. Mimo wszystko można je delikatnie wyginać, dlatego dobrze sprawdzą się w przypadku krzywej podłogi czy niestandardowego układu ścian. Dopasowanie do kątów nie jest wymagające. Fachowcy doceniają te produkty również za szybkość montażu i spore możliwości aranżacyjne – niektóre modele mogą mieć nawet kilkanaście centymetrów wysokości.

Gdzie kupić listwy polistyrenowe?

Pamiętaj, żeby kupować listwy polistyrenowe przypodłogowe sprawdzonego pochodzenia. W ofercie ilistwy.pl znajdziesz wiele ciekawych produktów, które na pewno dobrze się sprawdzą i będą skutecznie spełniać swoje zadanie przez długie lata.