Listwy karniszowe maskujące - czy warto?

Szyny karniszowe są bardzo popularnym rozwiązaniem, jednak ich mało estetyczny wygląd sprawia, że wiele osób korzysta jednocześnie z listew maskujących, które bardzo dobrze się prezentują, a przy tym są proste w montażu.

Zalety listew karniszowych maskujących

Listwy karniszowe maskujące są bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdej osoby, która chce powiesić firany lub zasłony na szynie. Omawiane listwy skutecznie zakryją nieestetyczny karnisz, a przy tym mogą dobrze wpłynąć na wystrój powierzchni. Tego rodzaju produkty mają zazwyczaj gwarancję producenta, dlatego nawet w przypadku usterki można liczyć na profesjonalną pomoc. Nadal są jednak bardzo trwałe i wytrzymałe oraz atrakcyjne pod względem ceny. Nieprzypadkowo cieszą się sporą popularnością. Występują w wielu rodzajach, dlatego można dobrze dopasować produkt do swoich preferencji czy stylistyki mieszkania. Zwykle wykonuje się je z poliuretanu, który łatwo jest zmodyfikować, np. poprzez przycięcie, a ponadto można go lepiej dopasować do posiadanej szyny. Maskujące listwy karniszowe nadają się też do malowania.

Listwy karniszowe maskujące - wskazówki zakupowe

Podczas kupowania listwy karniszowej maskującej warto przede wszystkim zwracać uwagę na długość produktu oraz jego wysokość. Zaleca się kupno produktu dłuższego od posiadanej szyny. Co więcej, niektóre osoby umieszczają pod listwą pasek LED, dlatego jeśli chcesz stworzyć ciekawy efekt wizualny, warto wybrać produkt, który umożliwia zmieszczenie osprzętu. Ponadto dobrze jest kupować modele sprawdzone od sprawdzonych producentów, ponieważ dzięki temu na pewno będą długo spełniać swoje zadanie.

Listwy karniszowe maskujące - właściwości

Karniszowe listwy maskujące są najczęściej wykonywane z poliuretanu, dzięki czemu wyróżniają się dobrymi właściwościami. Przede wszystkim są odporne na wilgoć. Wyróżniają się także niską wagą, dlatego nie wpływają na konstrukcję sufitu, co jest szczególnie istotne w przypadku sufitu podwieszanego. To nie wszystko, ponieważ mimo niskiej masy są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Nierzadko są także kompatybilne z szyną, dlatego montaż jest wyjątkowo prosty. Stanowią eleganckie wykończenie i występują w wielu rodzajach, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu nie jest trudne. Warto wspomnieć, że w znacznej większości listwy karniszowe maskujące posiadają biały kolor i powłokę, którą można pomalować. Takie rozwiązanie zostanie dopasowane do ścian i nie zaburzy wystroju wnętrza. Montaż zwykle nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi. Co więcej, cena takiego przedsięwzięcia jest zaskakująco atrakcyjna.

Gdzie kupić listwy maskujące?

W każdym przypadku warto kupować produkty sprawdzone. W przeciwnym wypadku można zaopatrzyć się w wątpliwej jakości modele, które odkształcają się lub szybko ulegają zniszczeniu. W sklepie ilistwy.pl znajdziesz wysokiej klasy listwy maskujące karniszowe, które skutecznie zasłonią szynę, a przy tym są proste w montażu i łatwo można zmienić ich kolor. Wszystkie produkty są także objęte gwarancją.