Listwy oświetleniowe - poradnik zakupowy

Oświetlenie nie tylko ma na celu poprawę komfortu przebywania w danym pomieszczeniu, ale z jego pomocą można także wpłynąć na wizualną stronę przestrzeni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie są listwy oświetleniowe LED.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie listew?

Listwy oświetleniowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla każdej osoby, która chce urozmaicić wygląd pomieszczenia. Należy jednak zachować czujność podczas zakupów. Pierwszym ważnym zagadnieniem jest cena produktu. Nie jest ona wygórowana, dlatego listwy są polecane osobom, które potrzebują niewielkim kosztem uzyskać ciekawy efekt. Bardzo ważną kwestią jest też jakość wykonania akcesorium - zaleca się kupowanie w sprawdzonych sklepach. Dzięki temu można liczyć na wytrzymałe modele, ale również na gwarancję jakości. Przy wyborze listew należy także określić ich przeznaczenie - zwykle są montowane pod sufitem w różnych pomieszczeniach, ale też pod szafkami, np. w kuchni. Montuje się na nich pasek LED, dlatego powinny mieć wydrążone miejsce na przewody. Warto wybierać modele z powłoką ułatwiającą malowanie, dzięki czemu listwa zostanie pokryta farbą w kolorze ścian i będzie pasować do otoczenia.

Listwy oświetleniowe - opinie

W opinii wielu osób listwy sufitowe oświetleniowe są świetnym rozwiązaniem w zakresie dekoracji. Co więcej, barwę światła często można zmieniać i modyfikować (np. jej natężenie), dlatego taki produkt pomoże w stworzeniu ciekawej atmosfery w domu lub lokalu. Są doceniane także za prosty montaż oraz mnogość zastosowań. Nie bez powodu korzystają z nich projektanci nowoczesnych wnętrz. Wiele klientów docenia także różnorodność listew na rynku, ponieważ pozwala to wybrać produkt dopasowany do stylistyki pomieszczenia.

Gdzie kupić listwy oświetleniowe?

Sufitowe listwy oświetleniowe wysokiej jakości znajdziesz na stronie ilistwy.pl - są wykonane z dobrego materiału, produkty mają gwarancję, a ponadto są wytrzymałe i proste w montażu.
Listwy oświetleniowe - gdzie stosować?
Zasadniczo nie ma większych ograniczeń w tym zakresie, a jedynym ograniczeniem jest wizja osoby projektującej wnętrze. Listwy oświetleniowe do kuchni będą bardzo ciekawym urozmaiceniem powierzchni, natomiast modele montowane w sypialni pomogą w stworzeniu dobrego, a nawet romantycznego nastroju. W salonie będą umilać wieczory całej rodzinie. Warto jednak wiedzieć, że listwy oświetleniowe LED do łazienki powinny posiadać odpowiednią konstrukcję do panujących w pomieszczeniu warunków - na przykład modele poliuretanowe są odporne na wilgoć, dlatego dobrze się tam sprawdzą. Sam pasek LED także powinien posiadać tę właściwość. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia listwy, przez co przestanie ona świecić. Tego rodzaju produkty są także polecane do montażu w lokalach komercyjnych, takich jak restauracje, sale konferencyjne, hotele, biura, salony kosmetyczne i fryzjerskie - w każdym przypadku można osiągnąć ciekawy efekt wizualny. Interesującym rozwiązaniem są także listwy oświetleniowe podszafkowe, które sprawdzają się szczególnie dobrze w kuchni.