Podłogi drewniane

Podłogi drewniane to rozwiązanie ponadczasowe, dają poczucie komfortu, doskonale wpisują się w różne style architektoniczne będąc ozdobą każdego domu. Branża podłóg drewnianych przeżywa od paru lat prawdziwy renesans a wraz ze wzrostem zainteresowania klientów idą coraz to nowe rozwiązania zarówno techniczne jak i wzornicze.

PODŁOGI LITE

Deska lita wykonana jest w całości z jednego kawałka szlachetnego drewna – np. dębu, jesionu lub jednego z gatunków egzotycznych. Z tego powodu często uważa się ją za produkt bardziej prestiżowy od desek warstwowych. To rozwiązanie dla ceniących solidność i długowieczność.

PODŁOGI WARSTWOWE

To rozwiązanie coraz częściej spotykamy w ofercie producentów ze względu na kilka czynników:

  • dostępność surowca- szlachetnego drewna jest coraz mniej a co za tym idzie jego ceny rosną
  • wymagania techniczne- potrzeba sprostania zastosowanym na inwestycjach rozwiązaniom związanym z ogrzewaniem podłogowym.

Podłoga warstwowa zbudowana jest z dwóch lub trzech warstw. Do jej produkcji używa się naturalnego drewna, jednakże ze szlachetnych gatunków powstaje tylko ozdobna warstwa wierzchnia. Natomiast warstwy spodnie wykonane są z drewna iglastego lub tańszych gatunków liściastych. Układ warstwowy, w którym kolejne plastry mają naprzemienny układ słojów, pozwala ograniczyć skurcz i pęcznienie drewna pod wpływem zmian wilgotności i temperatury otoczenia.

SPOSOBY WYKOŃCZENIA POWIERZCHNI I WZORNICTWO

podłogi drewniane poznań
Podłogi olejowane
podłogi drewniane poznań
Podłogi lite postarzane

Kolekcja 1

The gallery was not found!

Kolekcja 2

The gallery was not found!
Close Menu